Case study Release tomHRM System HR Usprawnienia tomHRM Wiedza HR Wskaźniki HR

Ankieta pracownicza i pytania obrazkowe

Jak wykorzystać obrazki w ankietach?  

 

W module Ankiety i Testy tomHRM nowość – możliwość tworzenia pytania z wykorzystaniem zdjęcia bądź obrazka. Jak wykorzystać taki rodzaj pytania w ankietach HR? Przed wami kilka pomysłów, które możecie wykorzystać również jeśli stosujecie inne systemy do ankiet i sondaży.

 

Testy wiedzy produktowej/ Ankieta szkoleniowa

Służą weryfikacji znajomości oferty sprzedażowej u handlowców i są najtańszym i najszybszym sposobem sprawdzenia tego, na jakim poziomie wiedza została opanowana. Powinny być przeprowadzane po każdym szkoleniu produktowym.

Testy wiedzy produktowej, zwłaszcza takie, które dotyczą produktów materialnych, oparte o same opisy produktów nie zawsze do końca są w stanie zbadać poziom wiedzy. Wykorzystując zdjęcia realnych produktów można jednak uatrakcyjnić test i stworzyć bardziej trafne pytania.

Zdjęcia w testach wiedzy na temat produktów sprawdzą się zarówno na stanowiskach handlowych, jak i u merchandiserów czy w trade marketingu.

Pytania o preferencje pracowników

Badasz satysfakcję z benefitów lub chcesz ocenić czy twoi pracownicy woleliby integrację w formie rowerowego wypadu, wyjścia na kręgle, gry miejskiej czy wspólnego ogniska? Zastosuj wizualizację, która mocniej przemówi do wyobraźni pracowników.

Obrazki można wykorzystać w badaniach opinii pracowniczych, ankietach satysfakcji i wielu innych sondażach, które przeprowadzasz w swojej firmie.

Testy logiczno – obrazkowe / Test rekrutacyjny

W rekrutacji nierzadko stosuje się testy oparte o dane figuralne, które mają za zadanie zbadać zdolność kandydata do syntezy i analizy danych. Testy te sa budowane na bazie obrazków, a zadaniem respondenta jest znaleźć kolejny, brakujący element ciągu, bazując na analizie powiązań pomiędzy pozostałymi elementami.

Testy figuralne (logiczno – obrazkowe) wykorzystuje wiele systemów oferujących wystandaryzowane testy rekrutacyjne. Można również taki test skonstruować samemu. Oczywiście trzeba pamiętać wtedy o tym, że metodologicznie taki test nie jest znormalizowany, zatem trzeba go interpretować ostrożnie.

ENNOVA  Sp. j. przesyła pliki cookie, by analizować ruch w tej witrynie oraz zapamiętać ustawienia i twoje wybory. Informacje o tym, jak korzystasz z tej witryny opisane są w Polityce prywatności.
I agree to and accept that ENNOVA Sp. j. will collect, make automatic decisions about, analyze and catalog information about Internet electronic addresses which have connected with the device I have used, information about the type of the device I have used, including the type and version of software installed on the device, for the purpose of determining my Internet activities (the user profile). Automatic decision-making does not involve sensitive data. The agreement is in force for the period when it is legally binding, or until a Party withdraws from the agreement. Withdrawing from the agreement shall result in removing the user’s profile.