Case study Release tomHRM System HR Usprawnienia tomHRM Wiedza HR Wskaźniki HR

Update ATS – planowanie wydarzenia z kandydatem

Aplikacja dla działu HR

Nowe funkcjonalności w tomHRM.

Zapraszanie kandydatów na spotkania rekrutacyjne to codzienność w pracy każdego rekrutera. Wymaga ustalenia dostępności z pozostałymi osobami z zespołu rekruterskiego, kontaktu z kandydatem, ustalenia terminu, wysłania powiadomienia do uczestników.

Sporo tego, prawda?

Aby ułatwić proces planowania wydarzeń z kandydatem, dodaliśmy w module ATS tomHRM:

 • Możliwość planowania kontaktu telefonicznego bądź spotkania z kandydatem,
 • Opcję przypisywania klasycznych zadań wewnątrz zespołu rekruterskiego (w tym również osób zaproszonych do udziału w rekrutacji spośród pracowników nie będących częścią działu HR).

ATS_system_plan_meeting_recruitment

Na każde planowane spotkanie z kandydatem można oczywiście zaprosić innych uczestników z listy pracowników oraz kandydata.

Ważną funkcją dla firm posiadających inne moduły tomHRM (np. urlopy czy szkolenia) jest automatyczne sprawdzenie dostępności uczestników i powiadomienie rekrutera w przypadku, kiedy pracownik, który ma uczestniczyć w spotkaniu, ma w tym czasie zaplanowaną delegację, urlop czy szkolenie.

Korzystając z szablonów e-mail można w szybki sposób stworzyć treść powiadomienia.

W widoku kandydata można zobaczyć wszystkie planowane spotkania, listę zadań oraz pozostawione notatki oraz oceny.

ATS_system_plan_of_meetings

Korzyści z wprowadzenia update dla rekrutera:

 • Krótszy czas planowania spotkań,
 • Możliwość stworzenia szablonu maila, np. z zaproszeniem na spotkanie,
 • Możliwość planowania rozmowy telefonicznej z kandydatem (przydatne szczególnie przy kandydatach pasywnych i posiadających pracę),
 • Pełna historia kontaktów z kandydatem,
 • Wyeliminowanie planowania spotkania w terminie, w którym pozostali uczestnicy nie mogą być obecni (unikanie sytuacji, w których trzeba dzwonić do kandydata i przesuwać spotkanie „bo szefowi coś wypadło”),
 • Łatwość sprawdzania dostępności pozostałych uczestników w trakcie negocjowania terminu spotkania z kandydatem (nie trzeba dopytywać np. managera działu o to, czy może spotkać się w danym terminie. Jeśli będzie miał zaplanowanie szkolenie, urlop lub delegacje, system od razu poinformuje o tym rekrutera),
 • Dzięki opcji planowania zadań w ramach całego zespołu, można łatwiej przygotować się do spotkań rekrutacyjnych.

Korzyści z perspektywy managera / pracowników uczestniczących w spotkaniu rekrutacyjnym:

 • Brak konieczności odpowiadania na pytania HR o dostępność,
 • Natychmiastowe powiadomienie o spotkaniu wraz z dostępem do profilu kandydata, co pozwala na zapoznanie się z jego profilem i dotychczasową historią rekrutacji (HR nie musi już wysyłać plików CV czy dodatkowo ich udostępniać),
 • W firmach posiadających moduł kompetencji, dostęp do profilu kandydata z siatką kompetencji.

Życzymy miłego korzystania!

ENNOVA  Sp. j. przesyła pliki cookie, by analizować ruch w tej witrynie oraz zapamiętać ustawienia i twoje wybory. Informacje o tym, jak korzystasz z tej witryny opisane są w Polityce prywatności.
I agree to and accept that ENNOVA Sp. j. will collect, make automatic decisions about, analyze and catalog information about Internet electronic addresses which have connected with the device I have used, information about the type of the device I have used, including the type and version of software installed on the device, for the purpose of determining my Internet activities (the user profile). Automatic decision-making does not involve sensitive data. The agreement is in force for the period when it is legally binding, or until a Party withdraws from the agreement. Withdrawing from the agreement shall result in removing the user’s profile.