quora
System HR Wiedza HR Wskaźniki HR Case study Usprawnienia tomHRM Release tomHRM
BLOG · Wiedza HR

3 proste dodatki do intranetu

Intranet_ideas

Co może podnieść użyteczność intranetu?

W co warto wyposażyć firmowy intranet by przydawał się pracownikom na co dzień?

Kilka prostych pomysłów, które mogą ożywić intranet w twojej firmie:

Kalendarze w Intranecie

Urodzin, urlopów, wydarzeń firmowych. W kalendarzu w intranecie można umieszczać również dodatkowe „święta” takie jak Dzień Pizzy czy planować firmowe wyjścia. Kalendarz to prosta ale wydajna funkcjonalność, którą można wykorzystywać na wiele sposobów.

 

Ankiety dla pracowników

Kiedy zaplanować firmowe wyjście? I gdzie? Jaką kawę wolą pracownicy? W które książki warto zaopatrzyć pracowniczą biblioteczkę? Ankiety dla pracowników do nie tylko „satysfakcja z pracy” czy „candidate experience”. Pytaj pracowników o różne rzeczy – niech wiedzą, że ich opinia jest ważna!

Employee_survey_integration_party

Bank pomysłów pracowniczych

Umieszczenie w intranecie opcji na dzielenie się pomysłami, to stworzenie polityki otwartych drzwi w praktyce. Czy wiesz, że aż 41% pracowników uważa, że to kultura firmy ogranicza ich innowacyjność*? Bierz przykład z firmy Bosch, która od 90 lat nagradza pracowników za inowacje. W ubiegłym roku, firma wypłaciła 7,7 mln euro premii (i zaoszczędziła 33 mln euro) dzięki pomysłom zgłoszonym przez pracowników.

Bank pomysłów pozwala na podzielenie się pomysłami, a także ich weryfikację. Dobrze, by Twój intranet posiadał również możliwość komentowania pomysłów kolegów przez innych pracowników. Dzięki temu proces usprawniania pomysłów jest szybszy i bardziej pełny.  Jeśli w Twojej firmie istnieje program wynagradzania za pomysły, to Bank Pomysłów w intranecie można też wykorzystać do ich oceny.

Idea_bank_employee

*bad. Mc Kinsey, Leadership and innovation, 2008

fot.: główne –Designed by Freepik; zrzuty ekranowe poochodzą z narzędzia tomHRM – moduły ankiet i intranet

 

Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony znajdziesz w Polityce prywatności.
OK
By using this website , you agree to our policy privacy
Close

Newsletter HR

100% advice and news from the HR market and tomHRM

Subscribe
close-link