System HR Wiedza HR Wskaźniki HR Case study Usprawnienia tomHRM Release tomHRM
BLOG · Wiedza HR

Pracownik działu HR przyszłości – 5 ważnych kompetencji

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że przyszłość HR to automatyzacja. HRowcy będą jednak nadal potrzebni do podejmowania decyzji, stawiania hipotez, interpretacji danych, projektowania strategii zarządzania zespołem. Jakie kompetencje miękkie będą najbardziej przydatne dla pracowników HR w przyszłości? W co warto inwestować?

1.      Umiejętność rozwiązywania konfliktów

Tam, gdzie są ludzie, tam może dojść do różnic opinii i zdań. Umiejętność łagodzenia i rozwiazywania konfliktów (i to również tych na linii maszyna – człowiek) będzie dużą przewagą każdego pracownika HR.

2.      Inteligencja emocjonalna

By móc rozumieć pracowników, ich potrzeby, motywacje. Wiedzieć jak motywować ich do współpracy oraz jak wpływa na ich zaangażowanie.

3.      Inteligencja społeczna

By rozumieć procesy grupowe i móc wspierać managerów w zarządzaniu zespołami.

4.      Wiedza międzykulturowa i społeczna

Szczególnie na temat norm oraz różnic międzykulturowych. W tym różnic na poziomie języka.  By móc projektować strategie zarządzania personelem w międzynarodowych środowiskach oraz zespołach rozproszonych.

5.      Zarządzanie zmianą

Automatyzacja obejmie nie tylko dział HR, ale w zasadzie każdy obszar pracy człowieka. Potrzebne są zatem osoby, które potrafią takie zmiany wdrażać i zapanować nad związanymi z tym obawami i lękami pracowników.

Newsletter HR

100% advice and news from the HR market and tomHRM

Subscribe
close-link