quora
System HR Wiedza HR Wskaźniki HR Case study Usprawnienia tomHRM Release tomHRM
BLOG · System HR, Wiedza HR

Ankieta pracownicza i pytania obrazkowe

Jak wykorzystać obrazki w ankietach?  

 

W module Ankiety i Testy tomHRM nowość – możliwość tworzenia pytania z wykorzystaniem zdjęcia bądź obrazka. Jak wykorzystać taki rodzaj pytania w ankietach HR? Przed wami kilka pomysłów, które możecie wykorzystać również jeśli stosujecie inne systemy do ankiet i sondaży.

 

Testy wiedzy produktowej/ Ankieta szkoleniowa

Służą weryfikacji znajomości oferty sprzedażowej u handlowców i są najtańszym i najszybszym sposobem sprawdzenia tego, na jakim poziomie wiedza została opanowana. Powinny być przeprowadzane po każdym szkoleniu produktowym.

Testy wiedzy produktowej, zwłaszcza takie, które dotyczą produktów materialnych, oparte o same opisy produktów nie zawsze do końca są w stanie zbadać poziom wiedzy. Wykorzystując zdjęcia realnych produktów można jednak uatrakcyjnić test i stworzyć bardziej trafne pytania.

Zdjęcia w testach wiedzy na temat produktów sprawdzą się zarówno na stanowiskach handlowych, jak i u merchandiserów czy w trade marketingu.

Pytania o preferencje pracowników

Badasz satysfakcję z benefitów lub chcesz ocenić czy twoi pracownicy woleliby integrację w formie rowerowego wypadu, wyjścia na kręgle, gry miejskiej czy wspólnego ogniska? Zastosuj wizualizację, która mocniej przemówi do wyobraźni pracowników.

Obrazki można wykorzystać w badaniach opinii pracowniczych, ankietach satysfakcji i wielu innych sondażach, które przeprowadzasz w swojej firmie.

Testy logiczno – obrazkowe / Test rekrutacyjny

W rekrutacji nierzadko stosuje się testy oparte o dane figuralne, które mają za zadanie zbadać zdolność kandydata do syntezy i analizy danych. Testy te sa budowane na bazie obrazków, a zadaniem respondenta jest znaleźć kolejny, brakujący element ciągu, bazując na analizie powiązań pomiędzy pozostałymi elementami.

Testy figuralne (logiczno – obrazkowe) wykorzystuje wiele systemów oferujących wystandaryzowane testy rekrutacyjne. Można również taki test skonstruować samemu. Oczywiście trzeba pamiętać wtedy o tym, że metodologicznie taki test nie jest znormalizowany, zatem trzeba go interpretować ostrożnie.

Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony znajdziesz w Polityce prywatności.
OK
By using this website , you agree to our policy privacy
Close

Newsletter HR

100% advice and news from the HR market and tomHRM

Subscribe
close-link