System HR Wiedza HR Wskaźniki HR Case study
BLOG · Wiedza HR

5 sposobów na oszczędność dzięki aplikacji HR

Aplikacja HR i Światowy Dzień Oszczędzania

31.10 to Światowy Dzień Oszczędzania. Przyjrzyjmy się zatem oszczędnościom, jakie można zrobić dzięki aplikacji dla HR – takiej jak nasz system.

1. Oszczędność czasu

A czas jak wiadomo to pieniądz. Jak systemy HR pozwalają oszczędzać czas? Poprzez:

  • automatyzację działań,
  • archiwizację i ułatwienie przeszukiwania danych,
  • dostarczenie narzędzi ułatwiających wykonanie konkretnych czynności.

Oszczędność czasu to nie tylko więcej czasu na inne rzeczy, ale również skrócenie trwania procesów – a to już ma bardzo wymierne konsekwencje finansowe dla firmy.

2. Oszczędność nerwów

  • Automatyzacja w HR to mniejsza ilość błędów,
  • Mniej żmudnych, powtarzalnych czynności do wykonania (bo robi to za HR-owca system),
  • Mniejsza ilość stresu związana z koniecznością poszukiwania dokumentów (bo wszystko jest w jednym miejscu) i pamiętania o milionie spraw (bo są od tego automatyczne przypomnienia),

3. Oszczędność energii

Każdy człowiek ma określoną wyporność. Ilość zadań jakie może wykonać zależy od jego poziomu energii, a tą w pracy drenują najbardziej nudne, uporczywe, powtarzalne zadania, od których może pracownika HR uwolnić oprogramowanie.

4. Oszczędność zasobów

  • Przekierowanie komunikacji na formę elektroniczną to mniejsza ilość wydruków i brak konieczności składowania dokumentacji, która wygodnie leży sobie w chmurze,
  • Lepsze zarządzanie dokumentami,
  • Łatwy dostęp do informacji również od strony pracownika (np. korzystając z systemu do planowania urlopów pracownik może sam sprawdzić stan swojego wniosku lub to, ile jeszcze ma urlopu do wykorzystania).

5. Oszczędność finansowa

W końcu i tak wszystko sprowadza się do finansów. Wydatek na oprogramowanie HR jest postrzegany jako koszt, podczas gdy tak naprawdę to oszczędność. Widać to już na prostym przykładzie modułu onboardingu. W przytaczanych przez HRstandard badaniach, w firmach w których wdrożono onboarding założone cele osiąga 62% pracowników. W tych, w których programu nie ma – tylko 17%. To 45% różnicy. Czy zysk związany z tym, że prawie 50% więcej pracowników osiągnie cele, jeśli ich odpowiednio wdrożymy do pracy nie jest warta zakupu systemu, który to znacznie ułatwia i automatyzuje?

Samych oszczędności w dniu oszczędzania oszczędnie życzy tomHRM

fot.:Designed by Freepik