System HR Wiedza HR Wskaźniki HR Case study
BLOG · System HR

Rekrutacja masowa – jak może ci w niej pomóc system do rekrutacji?

System do rekrutacji sprawdza się również przy rekrutacji masowej, kiedy trzeba szybko przetworzyć dużą ilość aplikacji. 300 nowych pracowników w tydzień? Z takimi potrzebami rekrutacyjnymi spotkamy się niekiedy w firmach produkcyjnych, działających sezonowo  bądź wymagających dodatkowego zastrzyku pracowników w konkretnych porach roku (np. branża retail przed świętami).

Rekrutacja masowa jest znacznie łatwiejsza do przeprowadzenia (czy to z perspektywy firmy czy agencji rekrutacyjnej) jeśli ma się do dyspozycji system do rekrutacji ATS.

Rekrutacja masowa – automatyzacja kluczem do sukcesu

Przy prowadzeniu masowej rekrutacji, podstawą sukcesu jest automatyzacja. Czasu jest niewiele, kandydatów dziesiątki (a nawet setki) i zapotrzebowanie ogromne. Jednocześnie, nie można pozwolić sobie na błędy, bo każda nieudana rekrutacja szeregowego pracownika, to strata dla firmy.

Trzeba znaleźć sposób, by szybko i efektywnie selekcjonować kandydatów przy jednocześnie jak najmniejszym zaangażowaniu rekruterów w indywidualne rozmowy czy kontakt z każdym potencjalnym kandydatem.

Przetestuj system do rekrutacji ATS

Usprawnij pracę i komunikację z kandydatami

Załóż konto testowe

 

To co ważne, to również wizerunek pracodawcy. Mimo tego, iż rekrutacja prowadzona jest masowo, kandydaci nie powinni tego odczuć i na pewno nie można pozwolić sobie na gorszą komunikację bądź jej brak i to również w przypadku odrzuconych kandydatów.

Automatyzacja w rekrutacji masowej – narzędzia i metody rekrutacji

Jakie narzędzia wykorzystuje się w rekrutacji masowej by przyspieszyć proces selekcji zachowując jednocześnie jego wysoką jakość? Jak selekcjonuje się kompetencje kandydatów?

  • Formularze rekrutacyjne – pozwalają na automatyczną selekcję kandydatów już na poziomie wysyłania aplikacji (np. odrzucanie kandydatów nie posiadających określonego certyfikatu bądź wystarczającej długości doświadczenia),
  • Testy kompetencji – dzięki możliwości wykonywania ich zdalnie, można zbadać kompetencje automatycznie, nie angażując rekrutera. Testy kompetencji wymagają zaangażowania ze strony kandydata, dlatego też są pewnym miernikiem poziomu zaangażowania i motywacji). Na bazie testów kompetencji można też wykonać testy językowe,
  • Symulacje zadań – umożliwiają kandydatom zmierzenie się z typowymi zadaniami na danym stanowisku i pomagają również kandydatom ocenić to, czy chcą w dalszym ciągu brać udział w procesie rekrutacyjnym.

Wszystkie te elementy procesu rekrutacji (a przynajmniej większość) można w łatwy sposób zautomatyzować posiadając system do rekrutacji ATS.

System rekrutacyjny w rekrutacji masowej – jak go wykorzystać?

Formularze aplikacyjne – skonstruowane tak, by od razu przy pozyskiwaniu kandydata oceniać kompetencje,

Ankiety i testy (w tym testy kompetencji),

Automatyczny mailing i odpowiedzi do kandydatów – mogą zostać skonfigurowane tak, by informować kandydatów o każdym etapie rekrutacji i jej wynikach, zapewniając tym samym wysoki Candidate Experience.

Możliwość dodawania opisu / pól kompetencji do poszczególnych profili kandydatów, które będzie można wykorzystać przy kolejnych projektach rekrutacyjnych.

fot.:Designed by Freepik